Likwidacja szkód

Masz szkodę komunikacyjną? Twój samochód uległ wypadkowi?

Zgłoś się do nas!

NIKOMAL – Likwidacja szkód powypadkowych w Bydgoszczy i okolicy

W naszej ofercie usługowej znajduje się także likwidacja szkód (Bydgoszcz). Klientom zapewniamy w takim przypadku kompleksową obsługę związaną z postępowaniem w związku z udziałem w kolizji drogowej. Nasza pomoc skierowana jest przy tym zarówno do sprawcy, jak i poszkodowanego uczestnika takiego zdarzenia!

  • Zgłosimy szkodę
  • Zorganizujemy holowanie
  • Zapewnimy Ci pojazd zastępczy
  • Naprawimy Twój samochód – możliwa usługa door to door

NIKOMAL – Twoje centrum likwidacji szkód w Bydgoszczy!

Przebieg procesu likwidacji szkody komunikacyjnej może być wyjątkowo uciążliwy i stresujący. Skorzystaj z profesjonalnej pomocy naszego centrum likwidacji szkód w Bydgoszczy. Wieloletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej i związanej z szeroko rozumianymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi sprawiają, że jesteśmy w stanie sprawnie i bez zbędnej zwłoki dopełnić w imieniu Klienta wszelkich niezbędnych formalności.

Co zyskujesz dzięki skorzystaniu z oferty likwidacji szkody (napraw powypadkowych)? Spokój oraz pewność, że każdy etap całego procesu zostanie przeprowadzony terminowo i rzetelnie.

Naprawy powypadkowe bydgoszcz - Nikomal

Likwidacja szkód z OC sprawcy


Jako kierowca poszkodowany w wyniku kolizji drogowej masz prawo do usunięcia powstałych szkód bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Opłata za wykonanie naprawy i przeprowadzenie wszystkich czynności związanych z zakupem i wymianą części zostanie pobrana z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku. A auto zastępcze z OC sprawcy? W tym miejscu również nie musisz obawiać się ukrytych kosztów i dodatkowych opłat – całość pokrywać będą środki zgromadzone w ramach polisy!

Żadne towarzystwo ubezpieczeniowe nie wypłaci oczywiście należnej kwoty bez spełnienia kilku wymogów formalnych – i właśnie w tym miejscu do gry wkroczyć może nasz zespół do spraw likwidacji szkód!

Likwidacja szkody z AC


Jesteś sprawcą i Twój samochód również uległ szkodzie w wyniku zdarzenia? Możemy zająć się jej likwidacją także w ramach ubezpieczenia Autocasco, czyli AC. Dobrym rozwiązaniem może okazać się wariant ubezpieczenia serwisowy lub warsztatowy, który umożliwia naprawę bezgotówkową – cala naprawa odbywa się bez przekazywania gotówki do Twojej ręki – rozliczenie następuje bezpośrednio na linii ubezpieczyciel-warsztat. Wówczas likwidacja szkody z AC zostanie przeprowadzona z wykorzystaniem oryginalnych części zamiennych. Jeśli posiadasz inny rodzaj polisy, który narzuca naprawę z wykorzystaniem części alternatywnych (zamienniki) – taka naprawa również nie jest dla nas problemem. Dołożymy wszelkich starań, aby naprawiony samochód wyglądał jak najlepiej.

Chcesz skorzystać z tej możliwości? Zgłoś u nas szkodę i przedstaw swoją umowę ubezpieczeniową. Doradzimy i ustalimy optymalny plan działania, by szkoda została zlikwidowana możliwie jak najszybciej!


Wypadek – i co teraz?

Doszło do kolizji? Upewnij się, że nie doznałeś żadnego uszczerbku na zdrowiu! W tej sytuacji auto i ewentualne uszkodzenia schodzą na drugi plan. Jeśli Ty lub inny uczestnik zdarzenia jesteście ranni, w pierwszej kolejności należy wezwać odpowiednie służby: policje, pogotowie ratunkowe. Które, po dotarciu na miejsce, udzielą niezbędnej pomocy i wyjaśnią, jak postępować dalej.

Jeżeli kolizja nie była poważna, strony często decydują się na spisanie stosownego oświadczenia sprawcy. W obu przypadkach, nic nie stoi na przeszkodzie aby niezwłocznie przejść do następnych kroków niezbędnych do prawidłowej likwidacji szkody komunikacyjnej. Już na etapie oczekiwania na przyjazd służb możesz poinformować nas o potrzebie holowania i podstawienia samochodu zastępczego na miejsce zdarzenia

naprawy powypadkowe Bydgoszcz
naprawa powypadkowa Bydgoszcz

Dlaczego warto skorzystać z naprawy bezgotówkowej?

Dzięki skorzystaniu z oferty likwidacji szkód komunikacyjnych w NIKOMAL zyskasz:

  • Komfort i oszczędność czasu
  • Samochód zastępczy na cały czas naprawy
  • Profesjonalne doradztwo
  • Nadzór na procesem napraw

Jak wygląda proces likwidacji szkód?

Naszym celem jest przeprowadzenie Ciebie przez proces likwidacji szkody szybko i skutecznie. Trzymając się zaledwie kilku poniższych kroków przekonasz się, że przy wsparciu ze strony naszych fachowców całą procedurę można zakończyć w krótkim czasie i bez dodatkowego stresu.

1

Kontaktujesz się z nami

To ważne, żebyś jeszcze przed podjęciem własnych działań skontaktował się z naszymi doradcami NIKOMAL. Opowiedz o zdarzeniu – w zależności od tego, czy jesteś poszkodowanym, czy też sprawcą, podamy Ci wykaz niezbędnych dokumentów i danych, dzięki którym możliwe będzie nadanie urzędowego biegu procesowi likwidacji szkody.

Miałeś kolizję wypadek skontaktuj się z NIKOMAL bydgoszcz

2

Organizujemy holowanie

Twój samochód nie nadaje się do użytku? Dowód rejestracyjny auta został zatrzymany przez policję? Nasza ekipa zabezpieczy pojazd i zadba o bezpieczne holowanie do punktu serwisowego.

Holowanie samochodów Bydgoszcz

3

Udostępniamy samochód zastępczy

Na czas naprawy Twojego auta udostępnimy Ci sprawny, bezpieczny pojazd w idealnym stanie technicznym. Nasza flota samochodów zastępczych składa się wyłącznie z samochodów nie starszych niż 4 lata.

Samochody zastępcze Bydgoszcz na czas kolizji

4

Zgłaszamy szkodę w twoim imieniu

Czas na oficjalne zgłoszenie kolizji w towarzystwie ubezpieczeniowym. W Twoim imieniu złożymy stosowne informacje i będziemy monitorować dalszy przebieg sprawy.

Zgłaszanie szkody i konieczność wykonania napraw powypadkowych

Kolejne etapy naprawy powypadkowej w ramach likwidacji szkód

Na oficjalnym zgłoszeniu szkody nie kończy się nasza praca. Teraz czeka nas wykonanie wszelkich napraw powypadkowych (o ile samochód po kolizji nadaje się do ich przeprowadzenia). W tym przypadku nasze dalsze kroki będą wyglądały następująco:

5

Wykonujemy oględziny i sporządzamy kosztorys

Twoje auto zostanie dokładnie ocenione, a doświadczeni blacharze i lakiernicy szczegółowo zdiagnozują wszystkie uszkodzenia. Na podstawie uzyskanych w trakcie oględzin informacji opracowany zostanie kosztorys odnoszący się do przewidywanych kosztów wykonania wszystkich napraw. Razem z pozostałą dokumentacją składamy go w towarzystwie ubezpieczeniowym, z którym pozostajemy w stałym kontakcie.

Naprawy po kolizji Bydgoszcz

6

Akceptacja kosztów

Dostarczamy towarzystwu ubezpieczeniowemu komplet dokumentacji szkodowej wraz z kosztorysem – TU ma 14 dnia na zweryfikowanie takiego zgłoszenia. Dla dobra naszych Klientów wstrzymujemy się z podjęciem likwidacji szkody do momentu potwierdzenia przyjęcia odpowiedzialności ubezpieczyciela – dopiero wówczas zyskujemy pewność, że naprawa może być zrealizowana z polisy sprawcy. Zdarzają się sytuacje, gdy ustalenie wspomnianej odpowiedzialność trwa nawet powyżej 30 dni. Wówczas ubezpieczyciel musi udzielić nam informacji, z jakiego powodu proces się przedłuża (jedną z przyczyn może być chociażby oczekiwania na notatkę policyjną z dnia zdarzenia).

Klient akceptuje koszty naprawy powypadkowej NIKOMAL

7

Zamawiamy części do naprawy

Ubezpieczyciel weryfikuje podane przez nas koszty i potwierdza przyjęcie odpowiedzialności za dokonanie likwidacji szkody (w postaci opłacenia naprawy powypadkowej i, na przykład, pokrycia kosztów wynajmu auta zastępczego). Dla nas to sygnał, że możemy zamówić wszystkie niezbędne części zamienne i zaplanować wykonanie prac naprawczych.

Zamawianie części do napraw powypadkowych w bydgoszczy

8

Wykonujemy naprawę powypadkową

Wszystkie części dotarły, blacharze i lakiernicy mogą przystąpić do formalnej likwidacji szkody, czyli usunięcia wszystkich uszkodzeń powstałych w trakcie kolizji.

napraw powypadkowe w bydgoszczy

9

Samochód wraca do Ciebie!

Jeżeli wyrazisz taką potrzebę, auto dostarczymy do Ciebie w systemie door-to-door. O szczegóły pytaj osobiście lub telefonicznie!

Klient otrzymuje naprawiony samochód NIKOMAL w Bydgoszczy

Masz pytania lub wątpliwości? Chcesz skorzystać z oferty?

Zapraszamy do kontaktu!


O nas

Naprawy szkód powypadkowych w Bydgoszczy? Zespół NIKOMAL zapewni Ci profesjonalną i kompleksową obsługę ze zwróceniem uwagi, nawet na najmniejszy detal. Działamy na rynku od 1984 roku, prowadząc firmę rodzinnie i z prawdziwą pasją widoczną w realizacji każdego zlecenia. Tak długa obecność na rynku pozwoliła nam zebrać spore doświadczenie zawodowe.

Likwidacja szkód powypadkowych Bydgoszcz

NIKOMAL – Likwidacja szkód powypadkowych w Bydgoszczy

Tomasz Sobecki

Bardzo profesjonalne podejście do klienta. Formalności bez najmniejszych problemów. W moim samochodzie wykonywane były prace lakiernicze – likwidacja wgniecenia i zarysowań oraz lakierowanie. Dodatkowo lakierowaniu poddano łuszczące się relingi. Usługa została wykonana z najwyższą precyzją, na karoserii nie widać żadnej różnicy, a relingi wyglądają jak nowe. Obsługa bardzo miła, precyzyjnie przekazywała informacje. Bardzo gorąco polecam ten zakład.

Henryka Bociek

Bardzo polecam! Nowoczesny warsztat, doświadczeni pracownicy i usługi na najwyższym poziomie. Likwidacja szkody profesjonalna, sprawna i bezproblemowa. Świetny kontakt. Jestem bardzo zadowolona z rzetelnej, pomocnej i miłej obsługi.


Realizacje

O wysokiej jakości naszej pracy najwięcej powiedzieć mogą zdjęcia wykonanych przez nas zleceń i opinie zadowolonych klientów. Z przyjemnością dzielimy się wynikami naszych codziennych prac i udostępniamy zdjęcia i inne materiały potwierdzające umiejętności naprawy szkód komunikacyjnych w NIKOMAL Bydgoszcz.

Nasze realizacje NIKOMAL

Skontaktuj się z nami!

Adres:
85-373 Bydgoszcz
ul. Rzeszowska 12
(wjazd od ul. Jarosławskiej)
Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek:
07:00-15:30

NIKOMAL Adres: 85-373 Bydgoszcz ul. Rzeszowska 12 (wjazd od ul. Jarosławskiej) Godziny otwarcia: Poniedziałek – Piątek: 08:00-16:00